Ülkemizde her insan bir tohum ekse, 80 milyon ağaç olur.
YEŞİL VATANI BİRLİKTE İNŞA EDELİM.
Ekim

Ağaçlandırma ya daha önce ormanlık olan alanların yeniden ağaçlandırılması, canlandırılması ya da daha önce ormanlık olmayan geniş düzlüklerde, arazilerde sıfırdan ağaçlandırma çalışmaları şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Seçim

Ağaç seçiminde, ağaçlandırılacak alanın iklim, yağış ve sulama imkânları göz önünde bulundurulur. Sulama imkânı bulunmayan ve az yağış alan alanlarda susuzluğa dayanabilen ve yörenin iklimine dayanıklı orman ağaçları seçilir. 

İşbirliği

Vakfımız ağaçlandırma çalışmalarını aralıksız olarak sürdürmekte olup, orman ağaçlarının yanı sıra bölgelere göre meyve ağaçları tohumlamasını ülkemizin 4 yanında sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde yapmaktadır.

Kuru duayı bırak, ağaç isteyen tohum eker. (Hz. Mevlana)

Çaba istiyor sevgi. Tohum yetmiyor, çapa istiyor

Ağaçlandırma çalışmaları genel olarak açılan çukurlara tohum veya fidan dikilerek yapılmaktadır. Ağaçlandırma çalışmalarında genellikle hızla büyüyebilen çam, sedir gibi ağaçlar tercih edilmektedir. Ağaç seçiminde, ağaçlandırılacak alanın iklim, yağış ve sulama imkânları göz önünde bulundurulur. Sulama imkânı bulunmayan ve az yağış alan alanlarda susuzluğa dayanabilen ve yörenin iklimine dayanıklı orman ağaçları seçilir. Kendiliğinden hızla çoğalan bu tür ağaçlar, bulunduğu bölgede birçok hayvan türünün de barınmasına olanak verir. 

YEŞİL VATAN
YEŞİL VATAN

NELER YAPIYORUZ

Türkiye genelinde kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarımızın işbirliğinde ağaçlandırma yapıyoruz.

Kimlerle Çalışıyoruz?
Kamu Kurumları
Sivil Toplum Kuruluşları
Meslek Örgütleri
Gönüllüler

Karşı tepeden kıyametin koptuğunu görseniz dahi elinizdeki fidanı dikiniz. Hz. Muhammed

YEŞİL VATAN İÇİN

50 TL

*Bağışınızla Adınıza ağaçlandırma sertifikası gönderelim ve projemize duyurmak amacıyla yayınladığımız Yeşil Vatan Gazetesinin 1 yıllık aboneliğini hediye edelim.

YEŞİL VATAN HAYALİMİZ DESTEKLERİNİZLE BÜYÜYOR. BUGÜN ATILAN TOHUMLAR YARININ YEMYEŞİL VATANI OLACAK.

    Call Now Button
    Cart